Wizyta w Garbsen

W dniach 2-6 czerwca 2014r. grupa 9 uczniów naszej szkoły brała udział w drugim spotkaniu w ramach wymiany międzynarodowej ze szkołą w Garbsen. Pięciodniowa wizyta naszych uczniów w Niemczech obfitowała w atrakcje.

Gimnazjaliści pod opieką p. Jolanty Wojciechowskiej i p. Aleksandry Jackowskiej odwiedzili ratusz w Garbsen, gdzie spotkali się z przedstawicielem burmistrza miasta Garbsen i zapoznali się z zasadami funkcjonowania tego urzędu.

Dużą atrakcją był wyjazd do Hannoweru połączony ze zwiedzaniem miasta i wjazdem na wieżę ratusza. W ostatnim dniu pobytu niemieccy gospodarze zorganizowali wycieczkę do Wolfsburga, gdzie uczniowie odwiedzili miasteczko samochodowe marki Volkswagen oraz centrum nauki Phaeno. Miasteczko samochodowe zaoferowało młodzieży mnóstwo atrakcji, m.in. możliwość zaprojektowania własnego pojazdu, pokazy multimedialne oraz zapoznanie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w dziedzinie motoryzacji. Centrum nauki Phaeno to miejsce, w którym młodzież miała okazję przeprowadzić eksperymenty z dziedziny nauk ścisłych i poszerzyć swoją wiedzę o ciekawostki z tego zakresu.

W czasie naszej wizyty spotkaliśmy się z dużą serdecznością i gościnnością ze strony niemieckich gospodarzy. Pobyt w Garbsen pozostawi niewątpliwie tylko miłe wspomnienia. Wszyscy czekamy niecierpliwie na rewizytę gości z Niemiec w przyszłym roku.

Zdjęcia w Galerii