Finał Rejonu w piłce siatkowej

Dnia 15 marca 2012r na hali sportowej ZS nr 5 w Jarocinie odbył się Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w piłce siatkowej chłopców. W turnieju uczestniczyły drużyny: Gimnazjum nr 1 w Śremie, Gimnazjum z Suchego Lasu, Gimnazjum nr 5 z Jarocina,
Gimnazjum z Witkowa, Gimnazjum z Krzykos, Gimnazjum nr 1 z Wrześni.

Drużyny podzielono na dwie grupy,rozgrywki prowadzone były na dwóch boiskach. Do naszej grupy trafiły zespoły Gimnazjum ze Śremu oraz Krzykos. Mecze w grupach rozgrywano systemem "każdy z każdym". Po zwycięstwach 2:0 w setach nad drużynami ze Śremu oraz Krzykos wyszliśmy z grupy na pierwszym miejscu.Następnie zagraliśmy z drugą drużyną z drugiej grupy z zespołem z Jarocina. Ten mecz zakończył się również  zwycięstwem 2:0 dla naszego zespołu.

Pozostała nam gra ze zwycięzcą 2 grupy – Gimnazjum z Suchego Lasu. Pierwszy set zakończył się naszą wygraną. W drugim secie coś się zacięło i przegraliśmy seta 24:26. Zaczęły się lekkie nerwy, ponieważ do Finału Wojewódzkiego awansował tylko jeden zespół z turnieju. Nasi chłopcy przystąpili do tajbreka mocno zmotywowani i nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa oraz awansu do Finału Wojewódzkiego wygrywając  tajbreka 15:7 i cały mecz 2:1.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 27 marca w Turku.

Skład zespołu:  J.Gruszczyński 2a, M.Sokolski 2a, M.Tyc 2a, A.Reliński 2a, W.Matuszak 2a, N.Krukowski 2f, B.Pawłowski 2f, M.Michalak 2f, K.Kołodziejczak 2f. Opiekun drużyny J.Dworecki.