Co słychać w Samorządzie Uczniowskim?

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego spędzają czas wolny od nauki bardzo produktywnie.

Sympatycy Kółka Szachowego rozgrywają partyjki szachowe pod bystrym okiem szachisty i absolwenta naszej szkoły – Adama Sulkowskiego. Spotkania odbywają się we wtorki i uczestniczą w nich: Aleks Konopacki, Jakub Sapok, Adam Matuszewski, Adrian Rewers, oraz Natalia Podolska, Karolina Graczyk, i Klaudia Mularczyk. Obecność dziewcząt ucieszyła szachistów. Chłopcy wykazują się kulturą osobistą i służą fachową pomocą w grze.

Spotykają się również członkowie Kółka Dekoracyjnego. Przygotowują ozdoby świąteczne, które będą prezentowane podczas Kiermaszu Świątecznego – 19.11.2009r. Dochód ze sprzedaży ozdób przekazany zostanie dzieciom z Domu Dziecka w Gnieźnie. Uczestnicy kółka przygotowują dekoracje andrzejkowe, myślą o kompozycji szkolnej choinki. Pracy jest sporo. Wykorzystujemy pomysły zawarte w książkach, czasopismach. Najlepsze są jednak pomysły własne. W pracach pomagają nam uczniowie przebywający w świetlicy. Wycinają szablony, składają serwetki. Do Kółka Dekoracyjnego należą: M. Wolniewicz, S. Rezler, D. Kozłowka, N. Podolska, Z. Kozłowska, N. Wolniak, K. Mularczyk, K. Radecka, Z. Kasprzak, K. Banaszak, K. Zbieranek, I. Matuszewska.

Spontanicznie zawiązało się Kółko Kulinarne. Uff! Cóż to za twór? Mateusz Kosmala, Magdalena Klukojć, Albert Wolniak i zainteresowane dziewczęta z Kółka Dekoracyjnego – podjęli próby "udźwignięcia pracy w kółku. Zakres działań i charakter tego kółka wywołały ożywioną dyskusję. Co wyniknie z rozmów? Jakie będą widoczne rezultaty pracy? Czy przetrwa ono próbę czasu? Oto zagadnienia na najbliższe spotkania. Mamy nadzieję, że działalność kółka zostanie zaakcentowana na forum szkoły.

Zachęcamy uczniów do współpracy. Jesteśmy otwarci na propozycje. Chętnie skorzystamy z waszych wskazówek, przemyśleń i gotowych rozwiązań.

przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – Magdalena Klukojć
opiekun Samorządu Uczniowskiego – Aleksandra Dworecka

Na szabasie

W sobotę 24.10.2009r.byliśmy obecni na szabasie wśród wspólnoty żydowskiej. Minął dokładnie  rok od naszego pierwszego pobytu na szabasie żydowskim w Poznaniu. Zauważyliśmy duże zmiany. Gmina Żydowska z USA ofiarowała wspólnocie Żydów w Poznaniu Torę i ten fakt pozwolił otworzyć synagogę.

Z dużym zaciekawieniem przedstawiciele naszego gimnazjum uczestniczyli w modlitwie szabasowej prowadzonej w języku jidysz przez pana Czesława Pardelę oraz gościa z Izraela. Następnie zostaliśmy zaproszeni do wspólnego szabasowego stołu.Tradycyjne żydowskie potrawy zachwycały wyglądem oraz smakiem.

Poznaliśmy wielu młodych ludzi z różnych szkół, którzy nie będąc wyznawcami judaizmu, są jak my zdeterminowani, aby rozwijać w swoim otoczeniu dialog międzykulturowy oraz międzyreligijny.  Jesteśmy młodym pokoleniem,które może dołożyć swoją cegiełkę, aby budować pojednanie między narodami szanując odrębną tradycję, religię i kulturę. Mamy nadzieję, iż następne pokolenia uczniów naszej szkoły, będą podtrzymywać tradycję spotkań z kulturą i religią żydowską.

Inne zdjęcia znajdziesz w Galerii