Drzwi otwarte

DRZWI OTWARTE
8 KWIETNIA 2008r. godz. 17 00

…Gimnazjum Nr 1 to miejsce dla Ciebie…

 

              • Dobrze przygotowana kadra nauczycielska
              • Języki obce (do wyboru) j. angielski, j. niemiecki, j. rosyjski
              • Nowoczesne pracownie komputerowe i ogólnie dostępna czytelnia multimedialna
              • Możliwość rozwijania zainteresowań sportowych
              • Liczne zajęcia pozalekcyjne
              • Stołówka szkolna
              • Wymiana uczniowska z zagranicą

Podziękowanie

,,Pomaga nam nie tylko pomoc przyjaciela
  ile możność polegania na nim."                  
  Epikur

W imieniu całej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów,  rodziców i dyrekcji szkoły składamy Fundacji Amicis serdeczne podziękowanie za okazane zrozumienie naszej sytuacji, bezinteresowną pomoc i za wielkie serce.

Otrzymane urządzenia kuchenne wyposażą naszą kuchnię. Po wykonaniu remontu prześlemy zdjęcia dokumentujące i potwierdzające nasze działania. Państwa fundację wpisujemy do honorowej księgi ,,Przyjaciel szkoły”.

Konkurs Pitagorejczycy

Dnia 14 marca odbył się wojewódzki konkurs matematyczny, którego organizatorem było Gimnazjum nr 1  w Luboniu wspólnie z Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM. Wzięło w nim udział 146 uczestników z 21 wielkopolskich gimnazjów. Nagrody zostały ufundowane przez: Burmistrza Miasta Lubonia, Wydział Matematyki i Informatyki oraz luboński oddział BZ WBK. Nagrodą główną był laptop ufundowany przez BZ WBK. Patronat medialny nad imprezą objęła TVP3.

Gośćmi na uroczystości rozdania nagród byli: wicekurator – Mirosław Drzazga, dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego – Arleta Nowak, burmistrz Miasta Lubonia – Dariusz Szmyt i wiceburmistrz Rafał Marek, dyrektor oddziału lubońskiego BZ WBK – Marek Tuczyński.

Konkurs zakończył się wielkim sukcesem naszych uczniów. Pokonując wielu rywali Hania Nowak z kl. III d zajęła II miejsce, a Kuba Kozłowski  z IIIc – miejsce III. W nagrodę otrzymali puchary, karty kredytowe z wkładem, pendrivy, plecaki i koszulki.

Inne zdjęcia znajdziesz w Galerii

Rekolekcje

Rekolekcje wielkopostne to wspaniały czas, w którym człowiek poznaje i odkrywa samego siebie. Tematem tegorocznych nauk było ukazanie Dekalogu jako fundamentu i źródła wszystkich praw człowieka. Przez trzy dni od 10 do 12 marca, nasza młodzież odkrywała, czym jest wolność, godność, poświęcenie, miłosierdzie oraz w czym przejawia się dojrzałość każdego z nas.

Tegoroczne rozważania prowadził ks. Tadeusz Bachorz, który szybko zjednał sobie młodzież, nie doprowadzając do znużenia i zniechęcenia. Stawiane pytania o umiejętność zrozumienia siebie, swoich rodziców, o źródła agresji, pożądań, nieszczęść, w konsekwencji doprowadziły do uznania prawdy, że tam gdzie nie ma Boga, Jego miłości, pojawia się nienawiść, egoizm, zazdrość oraz kłamstwo, niesprawiedliwość i różnego rodzaju żądze. Przygotowane przez młodzież refleksje Drogi Krzyżowej pozwoliły zweryfikować postawy wobec drugiego człowieka.

Rekolekcje przebiegały w miłej, sympatycznej atmosferze. Młodzież z zainteresowaniem wsłuchiwała się w każdą naukę i odpowiadała na stawiane pytania. Niewątpliwie była to zasługa ks. Tadeusza, któremu raz jeszcze dziękujemy i życzymy, aby każdy dzień, przepełniony Bożą łaską, przynosił radość w kapłańskim stanie.

W trakcie spotkań nie zabrakło podziękowań i nagród dla uczniów, którzy reprezentowali parafię Farną i Gimnazjum nr 1 w konkursach: wyróżnienie dla Katarzyny Matuszak i Piotra Nowaka za udział w Archidiecezjalnym Konkursie Biblijnym oraz dla Weroniki Koteckiej za udział w Ogólnopolskim Konkursie na hasło Finałów XX Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży 2008.

Słowa uznania i podziękowanie należą się również zespołowi muzycznemu w składzie: Jan Jasiński, Paweł Nowak, Wacław Grzymisławski, Marta Kotyk, Agata Konstańczak, Karolina Harendarz, Mikołaj Orłowski, Ala Hyżorek, Agnieszka Kosmala, Joanna Kapela,który śpiewem wzbogacił i uatrakcyjnił rekolekcje.

Ufamy, że trzy dni nauk rekolekcyjnych, nie będzie czasem straconym i pomoże naszej młodzieży w poszukiwaniu prawdy, dobra i piękna.

Jolanta Kmieć