Projekt COMENIUS – trzecie spotkanie

W dniach od 30.11.08 do 5.12.08 w naszej szkole gościli przedstawiciele z partnerskich szkół z węgierskiego Budapesztu i niemieckiego Berenbostel. Było to już trzecie spotkanie uczniów i nauczycieli zaangażowanych w realizację  programu edukacyjnego „Lebenslanges Lernen”.

W czasie pobytu we Wrześni uczestnicy projektu opracowywali oraz prezentowali przygotowane wcześniej zadania, m.in. wywiady ze znanymi osobistościami z naszych okolic, legendy związane z regionami partnerskimi, jak również systemy szkolnictwa Niemiec, Węgier i Polski. Wspólnie opracowano też projekt strony internetowej, która zostanie umieszczona na platformie edukacyjnej „eTwinning”.

Wizyta nie ograniczyła się   do pracy nad projektem. W czasie pobytu w Polsce goście mieli okazję zwiedzić nie tylko Wrześnię, ale także Poznań oraz miasto naszego patrona, Toruń.

Liczymy, że nasza współpraca, której głównym celem jest rozwijanie wśród młodzieży świadomości proeuropejskiej oraz pokonywanie stereotypów , będzie kontynuowana.

Aleksandra Jackowska
nauczyciel języka niemieckiego 

Inne zdjęcia znajdziesz w Galerii