Wizyta gości ze Słowacji

W dniach 11-15 czerwca br. gościliśmy w naszej szkole zaprzyjaźnionych uczniów i nauczycieli ze Słowacji. Wizyta odbyła się w ramach wymiany zapoczątkowanej w trakcie realizacji projektu COMENIUS. Czuwali nad nią nauczyciele języków obcych z p. Anną Olejniczak na czele.

Pobyt gości obfitował w wiele atrakcji: już pierwszego dnia nasi słowaccy partnerzy wzięli udział w szkolnym Dniu Sportu, przygotowanym przez p. Beatę Wardak przy współpracy p. J. Dworeckiego i R. Kajewskiego. Wieczorem wszyscy spotkali się w Nowym Folwarku, gdzie uczniowie ze Słowacji i goszczący ich gimnazjaliści uczestniczyli w pikniku przy ognisku. W kolejnym dniu odbył się wyjazd do Gniezna i Skorzęcina. W pierwszej stolicy Polski młodzież podziwiała katedrę z relikwiami Św. Wojciecha i rynek gnieźnieński. Skorzęcin zaoferował młodym gościom moc sportowych atrakcji przygotowanych przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego: grę w piłkę nożną, w siatkówkę, tenisa i badmingtona. W ostatnim dniu pobytu Słowacy mieli okazję poczuć atmosferę odbywających się właśnie mistrzostw Euro 2012 – urok miasta Poznania i radosne kibicowanie na długo pozostaną w ich pamięci.

Wszyscy, zarówno nauczyciele i uczniowie naszego gimnazjum, jak również goście ze Słowacji zachowają te czerwcowe dni w miłych wspomnieniach. Najlepszy dowód na to, że wizyta była bardzo udana stanowił moment pożegnania uczniów, podczas którego widoczne były ich emocje, wzruszenie i przyjazne gesty. Jednego możemy być pewni: nasza przyjaźń polsko – słowacka będzie pielęgnowana. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Zdjęcia znajdziesz w Galerii